تبلیغات
دانلود وآموزش

دانلود وآموزش
آموزش ودانلود هرچی بخوای!!!
در روزهای گذشته سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بر حسب وظایف ذاتی خود یعنی تنظیم بازار ارتباطات کشور مقررات جدیدی را از تصویب گذراند که به موجب آن کلیه شرکت‌های ارایه دهنده خدمات اینترنت حق اعمال محدودیت در حجم دانلود اینترنت کاربران را نخواهند داشت................. اتفاقی که بی شک با خرسندی کاربرانی همراه شد که همواره می‌بایست مراقب حجم برداشت داده و اطلاعات از روی اینترنت بودند.
مصوبه اخیر این سازمان اما از حیث تغییر زمینه رقابت میان ارایه دهندگان خدمات اینترنتی نیز قابل توجه است. تا قبل از مصوبه رفع محدودیت استفاده حجمی از اینترنت، شرکت‌های اینترنتی از طریق حجم دانلود ارایه شده به کاربران با رقابت با همکاران خود مشغول بودند. در واقع کمیت استفاده از خدمات اینترنت ارجحیت و محور تبلیغات شرکت‌ها بود.
اما مصوبه اخیر رگولاتوری دست شرکت‌ها را از این لحاظ بست و از این پس حجم استفاده از اینترنت بیش از این مزیت رقابتی محسوب نمی‌شود. به این ترتیب زمینه جدید رقابت میان شرکت‌های اینترنتی نیز از کمیت ارایه خدمات به کیفیت ارایه خدمات سوق پیدا خواهد کرد. از این رو با شیوه جدید هر شرکتی که خدمات کیفی‌تر به مشتریان خود دهد، می‌تواند سود و درآمد بیشتری نیز داشته باشد.
به عبارت دیگر رفع دغدغه کاربران و کشاندن زمین بازی رقابت به عرصه کیفیت، دو دستاورد مهم و قابل پیش بینی برای این مصوبه تلقی می‌شود، هر چند که برخی از شرکت‌های اینترنتی روی خوشی به مصوبه نشان نداده و اعتراضاتی نیز دارند.
اما نکته پایانی که به نظر می‌رسد می‌تواند به پاشنه آشیل این مصوبه تبدیل شود به نگرانی عمده استفاده بی‌رویه و شبانه روزی از اینترنت و در نتیجه کندی بیش از پیش سرعت اینترنت منجر شود. از این رو با توجه به محدودیت سرعت دسترسی به اینترنت (مصوبه سال 83 شورای عالی انقلاب فرهنگی) و نامحدود شدن دانلود (مصوبه اخیر رگولاتوری) باید دید آیا خروجی این مصوبه به کندی اینترنت نیز منتهی می‌شود یا نه؟ موضوعی که رصد و اقدامات اصلاحی مسوولان رگولاتوری را طلب می‌کند.طبقه بندی: اخبارکامپیوتروتکنولوژِی،
[ یکشنبه 27 شهریور 1390 ] [ 10:43 قبل از ظهر ] [ ایمان حشمت ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

باسلام به همه ی دوستان عزیز من مدیروبلاگ، متولدسال1374 ،اهل شهر اصفهان هنرجوی رشته کامپیوتردرهنرستان ماندگار ابوذر این وبلاگ را برای تمام علاقه مندان به کامپیوتر وتکنولوژِی ساخته ام تا بتوانم به آن ها خدمت کوچکی بنمایم!!
امیدوارم که ازاین وبلاگ استفاده کافی برده باشید!!
نظریادتون نره!!
نویسندگان
نظر سنجی
ازچه نوع اتصال اینترنتی استثفاده میکنید؟

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب